HABERLER


 

Turlar > RUSYA > Batı Karadeniz Turları

FotoğraflarBatı Karadeniz Turları

Tur Genel Tanımı

Doğanın en saf, yalın ve el değmemiş haline dalıp tazelenmek ister misiniz? Batı Karadeniz’in muhteşem coğrafyası sizi büyüleyecek!
Şehirde devasa binalar gökyüzünü dahi kapatırken, yeşil alanlar günden güne azalırken; doğaya olan özlem günden güne artıyor. Özleminizin tümünü karşılayabilecek kadar geniş ve sınırsız, güzelliği tarifsiz bir doğa sizi bekler bu coğrafyada. Yaylalara çıkıp temiz havayı ciğerlerinize çektiğinizde, doğanın bir parçası olursunuz siz de. Gözlerinizin alabildiği her yer yeşildir.
Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın. Yaşadığınızı ve bir yerlerin hâlâ doğal olabileceğini görün. Kendinizi doğanın kucağına bırakın.

Neler Yapılır?

Nadir ve önemli bitki topluluklarını, zengin flora ve fauna ekosistemlerini barındıran Batı Karadeniz bölgesi ziyaret etmek için güzel bir seçenek. Dünyanın 2.büyük longozu olan Acarlar Longozu gölü üzerinde bulunan nilüfer çiçekleri unutamayacağınız görsel bir şov sunmak için sizleri bekliyor !! Ülkemizin mavi bayraklı plajları arasında bulunan Akçakoca, Ceneviz Kalesi, ülkemizin gezilebilen en uzun mağarası konumunda ki Gökgöl Mağarası, UNESCO tarafından koruma altına alınmış yaklaşık 8000 yapının bulunduğu Safranbolu, Fatih Sultan Mehmet’ in (Dünyanın gözü) diye nitelendirdiği Amasra’ yı dolaşırken kendirinizi farklı bir dünyasa hissedeceksiniz!!

Tur Hakkında

Tura katılırken yanınıza yürüyüş ayakkabısı, dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimlerine uygun kıyafetler ve el feneri almanızı tavsiye ederiz.

Tur Güzergâhı: Zonguldak, Kastamonu, Amasra, Akçakoca, Düzce, Bolu, Devrek